stodilky2Археологічні дослідження проводилися у жовтні-листопаді 2004 р. і квітні-травні 2005 р. на пам’ятках Стоділки–1, 2 експедицією під керівництвом д.і.н. Д. Н. Козака, у складі якої працювали О. М. Осаульчук, Т. Р. Милян, В. І. Шишак, Н. В. Войцещук, О. Р. Лазурко.

Роботи проводилися на замовлення Служби автомобільних доріг у Львівській області. Цьому передували археологічні розвідки, проведені у 1992 та 2004 рр. відповідно до договорів укладених з Львівською філією Державного підприємства “Український державний інститут з проектування об’єктів дорожнього господарства “УкрДІпродор” – “ЗахідДІпрошлях”

Метою робіт було проведення пам’яткоохоронних археологічних досліджень (розкопок) на ділянках пам’яток, котрі потрапляють у зону будівництва дороги.

На пам’ятці Стоділки-1 розкрито 1620 м2 і на основі виявленого археологічного матеріалу поселення датоване ІІ пол. ІІІ ст. н. е. – І пол. IV ст. н. е. і належить до черняхівської культури.

Досліджено північну частину поселення, через яку пролягала проектована дорога, і виявлено два господарських комплекси. До складу одного з них входить житло прямокутної форми, заглиблене у материк, та дві господарські ями, до складу іншого – житло, прямокутної форми, заглиблене у материк, із двома внутрішніми господарськими ямами, а також окремий комплекс відкритих вогнищ. Рухомий археологічний матеріал в основному представлений уламками керамічного посуду – кружального та ліпного.

На пам’ятці Стоділки-II було досліджено 200 м2, якими зафіксовано насичений артефактами культурний шар черняхівської культури (IV ст.) та княжої доби ХІ-ХІІ ст.

Памʼяткоохоронні дослідження проведені по всій площі пам’яток, які планувалися під будівництво дороги. За результатами досліджень до органів охорони культурної спадщини подано необхідну інформацію для включення їх до Реєстру пам’яток.