poltava ndrРоботи проводилися у листопаді-грудні 2018 р., державний реєстраційний номер 0118U100297, керівник робіт – В. В. Шерстюк, виконавці – В. В. Шерстюк, О. М. Осаульчук

Дослідження проводилися на замовлення Служби автомобільних доріг у Полтавській області.

Мета роботи: здійснення превентивних заходів для уникнення або зменшення негативного впливу на об’єкт культурної спадщини – курганну групу І біля с. Бутенки, що розташована у межах будівництва шляхопроводу через залізницю на км 128+552 при реконструкції автомобільної дороги державного значення Р-52 Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка, Полтавська область.

Під час досліджень здійснено нагляд за земляними роботами в межах охоронних зон насипів 1 і 2 на площі близько 940 м2. Зроблено зачистки стінок виїмки під насип місцевого з’їзду. Під час нагляду в межах охоронної зони курганної групи І біля с. Бутенки не виявлено рухомих археологічних знахідок і решток давнього культурного шару.

За підсумками робіт виготовлено дозвіл на виконання земляних і будівельно-монтажних робіт в межах охоронної зони об’єкта культурної спадщини – курганної групи І біля с. Бутенки.