logologo

Детальніше...Короткий виклад доповідей та повідомлень, включених до програми історико-народознавчої конференції "Минуле і сучасне" Бойківщини, присвяченої 140-річчю від дня народження Михайла Зубрицького. Розглядаються питання археології, історії, краєзнавства, проблеми архітектури, мистецтва, української літератури та мови, які пов'язані з бойківським краєм, його природою, духовною культурою, подіями і людьми, минулим і сучасним. Тексти подаються в авторській редакції.

Детальніше...Монографія присвячена підсумкам спільних досліджень Центру та Замойського музею у Замості (Польща). Під час робіт суцільним археологічним обстеженням було охоплено басейн р. Варенжанки з обох боків кордону. У результаті отримано загальну картину процесів заселення окремого мезорегіону, починаючи від пізнього палеоліту і до нового часу. Суттєвим стало виявлення з української частини басейну  понад сто нових археологічних пам’яток. У праці подано каталог археологічних об’єктів з обох боків кордону, зображення основних знахідок та музейних експонатів із регіону.

Видання здійснено за кошти Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

 

 

 

"Атлас Львова" складається з двох частин: текстової (що включає оригінальні наукові дослідження та науковий і бібліографічний апарат) та картографічної.