logologo

Детальніше...Видання є частиною картографічної серії «Атлас українських історичних міст», що видається у загальноєвропейській програмі під егідою Міжнародної комісії з історії міст.

Авторський колектив Атласу: Мирон Капраль, Володимир Козелківський, Ігор Креховецький, Юрій Лукомський, Василь Петрик, Лариса Поліщук, Андрій Стасюк, Тарас Ткачук, Андрій Фелонюк, Андрій Фіголь, Зеновій Федунків, Андрій Чемеринський. Картографічне опрацювання забезпечували: Юрій Гонек, Ігор Дикий, Степан Ямелинець, Богдан Смерека; переклад англійською мовою - Марта Скорупська, літературне редагування - Наталя Кіт.

Окрім текстової частини до Атласу увійшли 11 оригінальних карт, 7 карт-реконструкцій, 6 видів міста, близько 20 унікальних світлин австрійського та польського періодів (з приватної збірки А. Чемеринського).

До роботи над Атласом долучилась низка інституцій: Національна академія наук України, Львівське відділення інституту української археографії та джерелознавства ім. М.М. Грушевського НАН  України, науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, Канадський інститут українських студій (КІУС), Національний заповідник «Давній Галич», Інститут геоінформаційних систем (Львів).

 

Детальніше...Короткий виклад доповідей та повідомлень, включених до програми історико-народознавчої конференції "Минуле і сучасне" Бойківщини, присвяченої 140-річчю від дня народження Михайла Зубрицького. Розглядаються питання археології, історії, краєзнавства, проблеми архітектури, мистецтва, української літератури та мови, які пов'язані з бойківським краєм, його природою, духовною культурою, подіями і людьми, минулим і сучасним. Тексти подаються в авторській редакції.

Детальніше...Монографія присвячена підсумкам спільних досліджень Центру та Замойського музею у Замості (Польща). Під час робіт суцільним археологічним обстеженням було охоплено басейн р. Варенжанки з обох боків кордону. У результаті отримано загальну картину процесів заселення окремого мезорегіону, починаючи від пізнього палеоліту і до нового часу. Суттєвим стало виявлення з української частини басейну  понад сто нових археологічних пам’яток. У праці подано каталог археологічних об’єктів з обох боків кордону, зображення основних знахідок та музейних експонатів із регіону.

Видання здійснено за кошти Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

 

 

 

"Атлас Львова" складається з двох частин: текстової (що включає оригінальні наукові дослідження та науковий і бібліографічний апарат) та картографічної.