DSC 2567Книжка «Культурно-поселенські зміни в басейні річки Вишня» є підсумком великого дослідницького проекту під назвою «Культурно-поселенські зміни в басейні річки Вишня в епоху бронзи і за доби раннього заліза в контексті змін доісторичної і ранньосередньовічної ойкумени». Впродовж 2014-2018 років його спільно реалізовували науковці Жешівського університету та НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України за кошти Національного центру науки у Кракові.

Дослідженням охоплено понад 1260 км² прикордоння Польщі та України в межах мезорегіону Вишні. Було детально опрацьовано бібліографію та архівні матеріали, доповнено й перевірено результати поверхневих досліджень попередніх років, а на 12 пам'ятках проведено розвідкові розкопки. Загалом для аналізу використано інформацію про 1772 об'єкти археології, а основний акцент зроблено на вивченні пам'яток доби бронзи – ранньозалізного часу.

У рамках цього українсько-польського проекту вперше було проведено інтердисциплінарні дослідження великої території, які дали великий обсяг нових даних і стали підставою для цікавих висновків. Не менш важливим досягненням є використання у цій науковій роботі результів пілотного проекту «Археологічний кадастр України. Львівська область», подібного до польської програми AZP.

knopka1