8 124 квітня 2012 року у приміщенні ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» (вул. Коперника, 40а) відкрили фотовиставку «Врятоване минуле». На фотографіях представлено знахідки фахівців Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, виявлені під час рятівних досліджень з 2005 по 2011 рік.

«Ми намагались показати наочно, що нам вдалось знайти під час археологічних досліджень на території Львівської області за останні сім років. В основі виставки – фотографії та опис знахідок з пам’яток, які археологи досліджували здебільшого перед будівництвом доріг, житлових кварталів тощо. До прикладу, у 2010 році ми проводили масштабні дослідження перед будівництвом шахти «Любельська-1,2» у Жовківському районі. За шість місяців ми розкрили понад 10 тисяч кв. метрів та виявили низку об’єктів, які належать до різних культурно-хронологічних горизонтів - від періоду пізнього палеоліту (IX-VIII тис до н. е.) і до княжих часів», - розповів Олег Осаульчук, директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. 

На виставці представлено фотографії польових досліджень та знайдених артефактів з 11 об’єктів археологічної спадщини. Самі знахідки датуються від пізнього палеоліту до новітнього часу. Одними з найцікавіших фотографій є фото з дослідження двох могильників - унікального тілопального поховання поморської культури (550–450 рр. до н. е.) з села Заставне Золочівського району та поховання середини ІІ тис. до н.е. з села Добряничі Перемишлянського району.

«Кожна знахідка – чи то срібна фібула римського часу чи уламок керамічного горщика княжих часів – унікальний мовчазний свідок своєї доби, за якого нині говорять археологи», - говорить Олег Осаульчук.

Виставка експонувалась до кінця літа 2012 року