logologo

Новини

Детальніше...Науківці наполягають на розробці та затвердженні державної програми з охорони археологічної спадщини в зонах будівництва автомобільних доріг. Відповідну резолюцію прийняли учасники круглого столу «Археологія VS Дороги: на перехресті інтересів», який відбувся 2 березня у Києві

Детальніше...З 3 березня по 22 квітня в Національному художньому музеї України триває виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова».

Детальніше...У грудні 2017 р. в Археологічному музеї ІА НАН України в Києві чи не вперше за часів незалежності проведено конференцію за підсумками досліджень польового сезону «АРХЕОЛОГІЯ УКРАЇНИ – 2017».Головною ідеєю заходу було представити у фаховому колі та усім зацікавленим рівень археологічних досліджень в Україні, а також продемонструвати кількість залучених осередків і фахівців, стан збереження пам’яток археології та памʼяткоохоронні заходи щодо них.

Детальніше...14 грудня у Музеї етнографії та художнього промислу відкрилась виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова». 

Детальніше...30 листопада у Музеї археологічному міста Познань відкрилась виставка «Врятовані скарби підземного Львова». Її організатори: «Рятівна археологічна служба», Музей археологічний у Познані та Музей археологічний у Кракові. 

Детальніше...У Львові обговорили концепцію реформування законодавства щодо захисту пам’яток археології. Експерти наголосили - норми чинного законодавства часто суперечливі та не дають належного захисту пам’яткам

Детальніше...Археологи віднайшли частину муру унікальної львівської пам’ятки - Низького замку. Знайдений мур науковці попередньо датують XV-XVI століттям. Він, очевидно, був частиною замкового комплексу, і, зважаючи на датування, був зведений під час однієї з перебудов замку.

Детальніше...Наступного тижня археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України розпочнуть дослідження на площі перед театром Заньковецької. За історичними даними, саме тут у ХІІІ столітті був побудований львівський Низький замок – резиденція сина Данила Галицького.

Детальніше...У період з 20 липня по 20 серпня 2017 року відбувся черговий, уже  п’ятий, сезон польових досліджень склоробної майстерні ІІІ-IV ст. н. е. біля с. Комарів Кельменецького району Чернівецької області, які проводить спільна українсько-німецька археологічна експедиція.

Детальніше...Під час археологічних досліджень Високого замку археологи виявили фрагмент автентичного муру твердині. Його знайшли при підніжжі копця Унії. Унікальна знахідка може доповнити знання про замок, які сьогодні формуються на основі частини вцілілої стіни.