logologo

Новини

Детальніше...Шість курганних груп планують дослідити археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України під час реалізації одного з великих інфраструктурних проектів на Полтавщині – реконструкції автомобільної дороги М03 Київ - Харків – Довжанський на ділянці від 356 до 385 км. Вони розташовані у смузі відведення і будуть зруйновані земляними роботами при будівництві дорожнього полотна.


Детальніше...Три нововиявлені пам’ятки археології дослідять науковці перед початком будівництва нової ділянки повітряної лінії електропередачі 330 кВ Західноукраїнська – Богородчани.

Детальніше...Протягом двох років археологи досліджували чотири споруди та могильник на території унікальної для України пам’ятки археології - склоробної майстерні, якій близько двох тисяч років

Детальніше...Археологи дослідили ділянку, на якій до кінця року повинні спорудити Меморіал Небесної Сотні у Львові.

Детальніше...

Експедиція Рятівної археологічної служби розпочала дослідження у зоні реконструкції компресорної станції Яготин на території Ничипорівської сільської ради Яготинського району Київської області. Мета досліджень - обстежити територію та з’ясувати, чи на ділянці проектованого будівництва розташовані об’єкти археології.

Детальніше...21 давнє поселення повинні дослідити археологи перед початком будівництва північної ділянки обходу Львова. Ще на двох ділянках науковці ретельно стежитимуть за земляними роботами, адже до них прилягають відомі пам’ятки – городища біля сіл Рокитне і Завадів. Загалом дослідження планується провести на рекордній для України площі  – 103 тис. м кв. Для порівняння – це площа 14 футбольних полів. 

Детальніше...Наприкінці вересня з Польщі до Львова повернулась виставка «Врятовані скарби підземного Львова». За три роки її побачили тисячі відвідувачів у музеях п’яти польських міст: Кракова, Любліна, Вроцлава, Варшави, Познані та в археологічному скансені Біскупіна.

Детальніше...В області відзначили науковців з нагоди Дня археолога


Детальніше...Науковці РАС проведуть археологічні обстеження на території двох районів Львівської області - Радехівського та Старосамбірського. Роботи виконуватимуть на замовлення Львівської ОДА в рамках програми «Археологічний кадастр Львівської області». Розпочнуться дослідження вже у вересні

Детальніше...Біля львівського собору Святого Юра археологи Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України знайшли фрагмент фундаменту, який, найімовірніше, є давніший за час будівництва нинішньої церкви. За попередніми припущеннями науковців, вони натрапили на фундаменти церкви, яка була попередницею собору і датується XIV—XV ст.