logologo

Новини

Детальніше...Від сьогодні, 22 жовтня, археологи Рятівної археологічної служби проводять нагляд під час капітального ремонту вулиці Корнякта у Львові. Відповідних домовленостей досягли вчора під час спільної наради представники Галицької районної адміністрації Львова, Інституту просторового розвитку, підрядника виконання робіт та РАС.

Детальніше...Тривають дослідження НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 на ділянці між Полтавою та Чутовим. Роботи проводяться спільно з КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської облради. Основне зацікавлення науковців - кургани, на які багата Полтавщина.

Детальніше...Археологи Рятівної археологічної служби розпочали консервацію решток фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста, який досліджували на площі Галицькій у Львові.

Детальніше...Вчора, 18 липня, за ініативи голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина відбулась робоча нарада щодо ситуації з руйнуванням частини старого кладовища поблизу монастиря в Підкамені.

Детальніше...Під час реставрації монастиря в Підкамені будівельники знищили десятки давніх поховань, перемістили та пошкодили одинадцять надмогильних плит старого кладовища. Зігнорувавши рекомендації археологів, робітники порушили культурний шар на території пам’ятки архітектури національного значення. 

Детальніше...Археологи продовжують працювати на місці реконструкції фонтану "Кульбаба"

Детальніше...Кобеляцька археологічна експедиція НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАНУ продовжує дослідження декількох археологічних пам’яток розташованих в межах будівництва обходу м. Кобеляки. Цей проект є частиною великого інвестиційного проекту з реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка Полтавська область. 

Детальніше...Співробітники НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України у червні провели попередні археологічні дослідження (шурфування території) у внутрішньому подвір’ї колишнього монастиря домініканців ХV-ХVІІІ ст. в смт. Підкамінь Бродівського району, який є пам’яткою архітектури національного значення. 

Детальніше...Під час реконструкції фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, будівельники виявили давні мури. За припущенням архітекторів кафедри реставрації НУ «Львівська політехніка», очевидно, це фундаменти давнього костелу Воздвиження Чесного Хреста. Будівельні роботи на місці знахідки призупинені і нині там працюють археологи. 

Детальніше...На території монастирського комплексу у селищі міського типу Підкамінь проводять археологічні дослідження. Минулого тижня науковці Рятівної археологічної служби розпочали попередні роботи: шурфування на території внутрішнього дворика та нагляд за земляними роботами у місцях планованого пониження рівня поверхні.