zvenyhorodskaЛьвівські археологи розпочали дослідження на площі Звенигородській, 3. На замовлення приватнного підприємця дослідники вивчать ділянку, яку відвели під будівництво готелю. 

Площа Звенигородська є однією із найстаріших львівських площ. Її утворення і розвиток були, очевидно, тісно пов’язані з побудовою неподалік у ХІІІ ст. спочатку дерев’яного, а потім мурованого у романському стилі костелу з оригінальною посвятою Матері Божій Сніжній. Історики вважають, що костел постав на пагорбі при перетині торгових шляхів завдяки німецьким колоністам-католикам, що оселилися у цій околиці на запрошення руських князів. 

До 1950 року площа мала свою давню назву, а потім її перейменували на честь столиці Звенигородського князівства.

Розташована вона поруч із площами Князя Ярослава Осмомисла та Старий Ринок, вулицею Богдана Хмельницького, поруч з теренами, де, за найновішими археологічними даними, існувало слов’янське поселення з розвиненими ремеслами, яке стало, очевидно, зародком майбутнього княжого міста. Тож археологи сподіваються, що дослідження на цій ділянка дадуть цікаві матеріали, найдавніші з яких можуть датуватись княжими часами.