IMG 0090У грудні 2017 р. в Археологічному музеї ІА НАН України в Києві чи не вперше за часів незалежності проведено конференцію за підсумками досліджень польового сезону «АРХЕОЛОГІЯ УКРАЇНИ – 2017».Головною ідеєю заходу було представити у фаховому колі та усім зацікавленим рівень археологічних досліджень в Україні, а також продемонструвати кількість залучених осередків і фахівців, стан збереження пам’яток археології та памʼяткоохоронні заходи щодо них.

Під час обговорення підсумків польового сезону виступили директор Інституту археології НАН України член-кореспондент В. П. Чабай, завідувач відділом Польовий комітет, к.і.н. Ю. В. Болтрик, низка інших науковців.

Серед усіх, здійснених минулого року досліджень, було відібрано більше ніж три десятки проектів, які були оформленні у банерну виставку. Присутні мали можливість оглянути їх, а згодом банери було оприлюднено на інтернет сторінці Інституту археології.

Серед них і дослідження НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України. Це крупномасштабні роботи у зоні реконструкції газогону на території Вінницької області (керівник експедиції – к.і.н. Тарас Милян), розкопки на території Львова (керівник експедиції –  Микола Шніцар) та дослідження двошарового поселення на Волині на об’єктах облаштування Локачинського газового родовища (керівник експедиції –  Олександр Сілаєв).

Mylian Shnitsar Silaev