DSC 010715 травня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилась виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова».

Виставка презентує матеріали кількарічних археологічних досліджень, які передували будівництву автостради А4, що з’єднала Краків із польсько-українським кордоном.

Ці дослідження мали виняткове значення для польської археології. Завдяки їх результатам вдалось переписати деякі сторінки найдавнішої історії, а колекція знахідок, отримана під час розкопок, стала найбільшою в країні.

Автори виставки пропонують до огляду найцікавіші знахідки з розкопок. Зокрема, тут можна побачити найдавнішу знайдену на території Польщі фігурку жінки, якій понад 7,5 тис. років. Окрасою виставки є так званий скарб з Александровичів 800-700 р. до н.е. Археологи натрапили на знахідку уже в перші дні розкопок. Одразу під шаром орної землі вони знайшли сховок, у якому було понад 50 прикрас. Віднайдені браслети, шпильки, підвіски, ґудзики і чоловічий нагрудник походять із віддалених районів Північної та Південної Європи.

На фотографіях можна побачити найцікавіші місця розкопок: 47 банерів виставки - це запрошення у своєрідну мандрівку автострадою слідами археологічних відкриттів. Вони дають можливість простежити шлях знахідок від моменту виявлення у землі через дослідження і реставрацію аж до експонування у музейній вітрині. Заключним етапом цього ланцюга є комп’ютерна і фотореконструкція людей, прикрас, зброї, а також поховань, будинків, колодязів та гончарних печей у часи їхнього використання — сотні тисяч років тому.

Організатори виставки: НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, Археологічний музей міста Кракова, Краківська група досліджень автострад, Національний художній музей України, ІСОМ. Під патронатом: МЗС та Посольства РП в Україні

Виставку вже презентували у Львові та Києві, тепер – у Полтаві. 

Організатори виставки: Археологічний музей міста Кракова, Краківська група досліджень автострад, Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України та Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. 

Виставка відбувається під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської ОДА.