kryvonosaАрхеологи дослідили ділянку, на якій до кінця року повинні спорудити Меморіал Небесної Сотні у Львові.

«Попередні обстеження ми провели ще в 2016 році. Тоді, зокрема на верхній терасі, вдалось віднайти поховання XVІІІ ст. Цього року, у квітні, продовжили роботи», - розповідає керівник проекту археолог Микора Шніцар. 

Цьогорічні дослідження проведено вже з врахуванням проекту облаштування простору і їх було зосереджено у місці спорудження меморіальної стели на нижній терасі. В результаті археологи зафіксували сліди терасування схилу першої половини ХІХ ст, яке значною мірою відрізнялося від сучасного рельєфу ділянки. Також вдалося виявити залишки викладених з каменю підпірних стінок двох терас. Перед цим ще одну підпірну стінку виявили у 2016 році. 

Восени ж археологи здійснювали нагляд за земляними роботами з влаштування фундаментів стели і колон. Під час нагляду зафіксовано яму з людськими останками, у якій виявили рештки шести осіб. Вочевидь, кістки були перепоховані в процесі земляних робіт по терасуванню схилу у ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з похованнями на верхній терасі, які виявили раніше.

Нагадаємо, замовником робіт є ЛКП «Зелений Львів». Рішення про проведення розкопок на території будівництва меморіалу ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради 30 березня цього року.