konservatsiya halytskaАрхеологи Рятівної археологічної служби розпочали консервацію решток фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста, який досліджували на площі Галицькій у Львові.

Це робиться, аби убезпечити їх від впливу зовнішніх факторів, погодних умов та можливого руйнування. Бачення, що робити з фундаментами та яким буде вигляд майбутньої площі, у міської ради досі немає. Отриманої археологами інформації наразі цілком достатньо для внесення змін у проект облаштування площі. Якщо ухвалять рішення про музеєфікацію та експонування знайдених решток, їх можна буде без проблем розконсервувати. 

Питання про відшкодування витрат за вже проведені археологічниі дослідження досі не вирішене.

Нагадаємо, під час реконструкції фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, будівельники виявили давні мури. На ділянку терміново запросили археологів. У червні-липні цього року археологи досліджували рештки фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста 1530-х років. 

Серед цікавих знахідок не лише мури костелу. Найдавніші артефакти, які вдалось виявити на ділянці, - уламки кераміки, що датуються VII-VI ст до н. е..

Окрім цього на ділянці, в межах території костелу, знайшли рештки більше 10 осіб. Частина поховань - у правильному анатомічному положенні, в дерев’яних трунах.