dunaivtsiАрхеологи розпочали дослідження поблизу м. Дунаївці Хмельницької області. Роботи передують будівництву ІІІ-ої черги автомобільної дороги в обхід міста.

За кілька тижнів експедиція Рятівної археологічної служби має вивчити частину багатошарового поселення Чаньків-1, на якому при попередньому обстеженні знайшли матеріали від епохи енеоліту до княжих часів. Зокрема, тут виявили старожитності трипільської та черняхівської культур.

Пам’ятка відома ще з 1980-х років. Її відкрив місцевий археолог Володимир Захар’єв. У 2011 році, ще на етапі розроблення проєкту будівництва дороги, поселення було повторно обстежене науковцями, які запропонували дорожникам виконати превентивні археологічні розкопки. На жаль, у 2013 році , без попереднього дослідження, частину пам’ятки зруйнувала будівельна техніка. Попри це, зважаючи на насиченість культурного шару, вчені сподіваються на цікаві знахідки.

Команда, яка працює зараз на об’єкті складається з дослідників зі Львова, Києва, Луцька, Дубна, Хмельницького та Кам’янця Подільського. Її очолює кандидат історичних наук завідувач відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України Олег

Петраускас.

Замовник робіт: Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області.