logologo

Новини

Детальніше...Рятівна археологічна служба розпочала роботи на вул. Міцкевича, 9 у Львові. Замовником досліджень є власник ділянки - ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Основна мета - розкрити раніше досліджені фрагменти Високого муру та дороги, що прилягала до нього, для подальшої їх музеєфікації та експонування. 

Детальніше...Експедиція Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України розпочала археологічні дослідження на території Поморянського замку, які мають на меті розкриття реально існуючих конструкцій і споруд, фундаменти яких могли вціліти під шаром ґрунту та будівельного сміття.

Детальніше...Тисячолітні поховання, кургани легендарних скіфів, знахідки римського часу і навіть артефакт, що наслідував давньоєгипетський амулет, - кілька місяців поспіль львівські археологи досліджували древній некрополь поблизу села Підгора на Полтавщині.

Детальніше...У червні цього року на замовлення департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України провів археологічні дослідження у внутрішньому подвір’ї архітектурного комплексу монастиря домініканців в смт. Підкамінь – пам’ятки архітектури національного значення, територія якого мала бути упорядкована: тут планували облаштувати газони, доріжки та встановити ліхтарі.

Детальніше...Археологи Рятівної археологічної служби розпочали дослідження на території Поморянського замку. Роботи зумовлені упорядкуванням парку, облаштуванням там пішохідних стежок, а також потребою локалізувати окремі частини замкового комплексу, який був декілька разів знищений і перебудований, для потреб майбутньої реставрації.

Детальніше...Археологи Рятівної археологічної служби завершили шурфування на вулиці Корнякта у Львові. За два тижні вдалось зафіксувати рештки забудови, пов’язаної зі спорудами костелу Святої Трійці та монастиря тринітаріїв, які були тут до 1848 р.

Детальніше...Від сьогодні, 22 жовтня, археологи Рятівної археологічної служби проводять нагляд під час капітального ремонту вулиці Корнякта у Львові. Відповідних домовленостей досягли вчора під час спільної наради представники Галицької районної адміністрації Львова, Інституту просторового розвитку, підрядника виконання робіт та РАС.

Детальніше...Тривають дослідження НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України в зоні реконструкції автомобільної дороги М-03 на ділянці між Полтавою та Чутовим. Роботи проводяться спільно з КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської облради. Основне зацікавлення науковців - кургани, на які багата Полтавщина.

Детальніше...Археологи Рятівної археологічної служби розпочали консервацію решток фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста, який досліджували на площі Галицькій у Львові.

Детальніше...Вчора, 18 липня, за ініативи голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина відбулась робоча нарада щодо ситуації з руйнуванням частини старого кладовища поблизу монастиря в Підкамені.