logologo

Новини

Детальніше...

На території пам’ятки археології національного значення – городищі літописного міста Звенигород, що неподалік Львова, грабіжники знищили розкоп археологів. Найімовірніше, це трапилось у суботу ввечері або в ніч проти неділі.

Детальніше...Неподалік міста Жовква на Львівщині розпочали археологічні розкопки. Їх проводять науковці Рятівної археологічної служби в межах проєкту реконструкції  дороги Т-14-25 на ділянці між Жовквою та Кам’янка-Бузькою

Детальніше...Експедиція Рятівної археологічної служби проводить розкопки на території літописного міста Звенигород. Дослідження відбуваються на замовлення ПП "Белзький мур" для потреб створення першого в Україні історико-культурного парку на території пам'ятки археології.

Детальніше...У храмі Різдва Богородиці XVII століття у місті Комарно Городоцького району на Львівщині (відомий також як Костел в Комарно) триває дослідження крипт. Археологічні роботи є частиною наукових досліджень, що увійдуть до комплексного проєкту реставрації та пристосування пам’ятки архітектури.

 

Детальніше...Пам’ятку, якій більше, аніж сім тисяч років, знайшли археологи при дослідженні ділянки, що відвели під будівництво обходу Трускавця. У давнину тут було поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки - давнішої за трипільську

Детальніше...У храмі Різдва Богородиці XVII століття у місті Комарно Городоцького району на Львівщині (відомий також як Костел в Комарно) розпочали археологічні дослідження. Їх проводить експедиція Рятівної археологічної служби під керівництвом Наталі Войцещук. Основне завдання - дізнатись більше про саму святиню та таємниці, що вона приховує. Роботи передбачають вивчення стану фундаментів, прихрамової території та крипт під підлогою. Вже перші дні дали несподівані результати - віднайдені нові входи до підземель під спорудою.

Детальніше...Одразу сім об’єктів археології незабаром поповнять перелік нововиявлених пам’яток Рівненської області. Серед них – два поселення енеоліту та доби бронзи, яким понад п’ять тисяч років. Вони розташовані поблизу сіл Ходоси і Хотин Рівненського району.

Детальніше...Непересічні результати археологічних досліджень поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині - вперше на західному Поділлі науковці зафіксували комплекс ранніх слов’ян І-ІІ ст.н.е. До сьогодні вважалось, що тут вони з’явились не раніше IV ст. н. е.

Детальніше...Попри усі переговори і домовленості, попри гучний скандал минулого року довкола незаконних земляних робіт на місці фонтану «Кульбаба» у Львові, цього тижня на тій же ділянці розпочали будівельні роботи без археологів

Детальніше...Науковці Рятівної археологічної служби та Бродівського краєзнавчого музею розпочали дослідження на вул. Вірменській, 4 у місті Броди, що на Львівщині. Нагадаємо, раніше тут під час будівельних робіт в стінці котловану зафіксували фрагменти давнього цегляного будинку.