logologo

Новини

Детальніше...Непересічні результати археологічних досліджень поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині - вперше на західному Поділлі науковці зафіксували комплекс ранніх слов’ян І-ІІ ст.н.е. До сьогодні вважалось, що тут вони з’явились не раніше IV ст. н. е.

Детальніше...Попри усі переговори і домовленості, попри гучний скандал минулого року довкола незаконних земляних робіт на місці фонтану «Кульбаба» у Львові, цього тижня на тій же ділянці розпочали будівельні роботи без археологів

Детальніше...Науковці Рятівної археологічної служби та Бродівського краєзнавчого музею розпочали дослідження на вул. Вірменській, 4 у місті Броди, що на Львівщині. Нагадаємо, раніше тут під час будівельних робіт в стінці котловану зафіксували фрагменти давнього цегляного будинку. 

Детальніше...Археологи розпочали дослідження поблизу м. Дунаївці Хмельницької області. Роботи передують будівництву ІІІ-ої черги автомобільної дороги в обхід міста.

Детальніше...Експедиція НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України провела розкопки та нагляд за земляними роботами під час капітального ремонту території між вул. Винниченка та оборонним муром ансамблю Бернардинів.

Детальніше...

У лютому-березні 2020 року Кобеляцька експедиція «Рятівної археологічної служби» під керівництвом Б. Я. Сала продовжила дослідження багатошарового некрополя біля села Підгора Кобеляцького району, Полтавської області - пам’ятки археології, що потрапила в межі будівництва обходу м. Кобеляки під час реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка, Полтавська область. Роботи стали продовженням минулорічних досліджень. 

 

Детальніше...Рятівна археологічна служба розпочала роботи на вул. Міцкевича, 9 у Львові. Замовником досліджень є власник ділянки - ТОВ «Центр розвитку нерухомості». Основна мета - розкрити раніше досліджені фрагменти Високого муру та дороги, що прилягала до нього, для подальшої їх музеєфікації та експонування. 

Детальніше...Експедиція Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України розпочала археологічні дослідження на території Поморянського замку, які мають на меті розкриття реально існуючих конструкцій і споруд, фундаменти яких могли вціліти під шаром ґрунту та будівельного сміття.

Детальніше...Тисячолітні поховання, кургани легендарних скіфів, знахідки римського часу і навіть артефакт, що наслідував давньоєгипетський амулет, - кілька місяців поспіль львівські археологи досліджували древній некрополь поблизу села Підгора на Полтавщині.

Детальніше...У червні цього року на замовлення департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України провів археологічні дослідження у внутрішньому подвір’ї архітектурного комплексу монастиря домініканців в смт. Підкамінь – пам’ятки архітектури національного значення, територія якого мала бути упорядкована: тут планували облаштувати газони, доріжки та встановити ліхтарі.