logologo

ЗМІ про нас

Детальніше...Археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України досліджують прицерковну територію однієї з найстаріших церков Львова - Святого Миколая, що на вулиці Богдана Хмельницького. Під час досліджень археологи виявили більше 30 поховань, які датуються не пізніше ніж кінець XVIII ст. Поховання розміщені на глибині від півметра до двох з половиною метрів від нинішньої поверхні. Про свої знахідки археологи розповіли Гал-інфо.

Детальніше...У Варшавському археологічному музею у понеділок відкрито виставку “Врятовані скарби підземного Львова” про археологічні знахідки на території міста від VII до початку XX століття.

Таємниці історії. На Вінниччині під час ремонту магістрального газопроводу знайшли чотири стародавні поселення.

Детальніше...«Чорні археологи» – безсмертні? Як подолати проблему нелегальних копачів

В Україні на одного археолога припадає тисяча скарбошукачів (тих, кого часто, хоч і не зовсім коректно називають «чорними археологами»). Проблему скарбошукацтва наразі не вдалося розв’язати в жодній країні, незалежно від рівня життя людей чи від якості й ефективності законодавства. Зрештою, археологія виросла зі скарбошукацтва, нагадують дослідники підземних скарбів. Однак цивілізовані країни розуміють, що треба намагатися врятувати якомога більше артефактів, які можуть розповісти правду про історію. Натомість в Україні ситуація складна й драматична на різних рівнях. Про законодавчі колізії, пов’язані зі скарбошукацтвом, про вигадливість нелегальних копачів та фактичну безпорадність і бездіяльність держави — у розмові з заступником директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Тарасом МИЛЯНОМ. 

Науковці «Рятівної археологічної служби» розкопали у Львові будівлі княжих часів і давні поховання. Археологи розкопали давні поховання на площі Святого Теодора. Науковці підозрювали, що там під землею може бути цвинтар, бо, за архівами, у тому місці колись була одна із найдавніших церков Львова ще з княжих часів.

Виявили оборонні міські мури та житловий будинок XVIII ст.

Детальніше...Виставка “Врятовані скарби підземного Львова” – це понад 500 археологічних знахідок від VII-X до XIX-XX століть з розкопок сорока однієї ділянки в історичній частині Міста Лева. Понад півтора роки  виставка “мандруватиме” Польщею. Але що далі? Адже це лише крихітна частка унікальних археологічних фондів львівського НДЦ «Рятівна археологічна служба».

Детальніше...В Криму зараз плачевна ситуація з археологічними пам’ятками, адже археологічні цінності там грабують на рівні окупаційної влади. Про це під час відео-інтерв’ю для Гал-інфо повідомив директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Детальніше...Про те, яким було щоденне життя львів’ян у минулі епохи, розповідає виставка «Врятовані скарби підземного Львова», яка до початку березня працюватиме в Краківському археологічному музеї (Польща). Серед експонатів — посуд для готування їжі та споживання страв і напоїв, інструменти, зброя, монети, прикраси, ритуальні амулети, дитячі іграшки — загалом понад 500 знайдених під землею артефактів, датованих від VII ст. до зламу XIX — XX ст.

В Археологічному музеї Кракова (Польща) відкрили виставку «Врятовані скарби підземного Львова». Це майже п'ятсот предметів, якими у давні часи щодня користувались львів'яни. Домашній посуд, інструменти, іграшки та натільні хрестики – це все особисті речі львів'ян, які населяли місто з 7-го до 19-го століття.