veselaАрхеологи Рятівної археологічної служби провели завершальний етап археологічних розкопок ділянки на вул. Весела, 5, де розпочато будівництво готелю. Цьогорічні дослідження стали продовженням робіт 2014-2015 рр.

«Наші роботи охопили лише недосліджену в попередні роки, порівняно невелику, частину ділянки площею 50 м2. Зафіксовано чотири нерухомих археологічних об’єкта. Найбільш цікавим з них є залишки заглибленої споруди квадратної форми, яка датується ХІІІ ст. Культурно-хронологічну приналежність ще двох об’єктів не визначено у зв’язку з відсутністю в них рухомого археологічного матеріалу. Також вдалося частково зафіксувати поховання пізнього середньовіччя, що знаходиться за межами будівельного котловану», - розповів керівник наукової експедиції, молодший науковий співробітник Рятівної археологічної служби Микола Шніцар.

Нагадаємо, загальна площа досліджень на ділянці у 2014-2015 роках складала 324 м2. Вивчено матеріали шести культурно-хронологічних горизонтів, а саме: ранньозалізного часу, празької культури, райковецької культури, давньоруського часу, поховання періоду пізнього середньовіччя і споруди нового часу. З усіх об’єктів найбільший інтерес викликають три горизонти слов'яно-руської доби.

У часи середньовіччя це було давнє Краківське передмістя. Однак, як засвідчують результати останніх археологічних досліджень, ця територія була заселена задовго до 1256 року.

Саме тут, у 2015 році виявили унікальну знахідку - поселення давніх слов'ян. На глибині п’яти метрів фахівці дослідили господарські ями, у заповненні яких були уламки ліпного посуду та пряслиця. Дослідники датують їх серединою VII ст. н.е. та відносять до празько-корчацької археологічної культури.

«Традиція безперевного загосподарювання цієї території є принаймні на 600 років старшою за першу писемну згадку про Львів. Нова інформація суттєво доповнює ранню історію міста і ще раз підтверджує місце розташування того ядра, з котрого розвинувся давньоруський Львів», - переконаний Олег Осаульчук, директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України.